Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Krásná dovolená ve Francii | Editoriál

Krásný den, vážení čtenáři. Také nemáte rádi návraty z dovolené, anebo vám nevadí? Já osobně to ráda nemám, na dovolené se cítím vždy skvěle (a kdo ne), ale při návratu domů musím vše vybalit, vyprat, uklidit, a zase se nejen myšlenkami vrátit do práce, kde mě toho po dovolené čeká opravdu hodně moc. 

Ale teď zpátky k tomu příjemnému. Moje dovolená byla skvělá. Navštívila jsem nádherné město Lyon, kde jsem zašla s přáteli do jedné z místních vyhlášených restaurací známého francouzského šéfkuchaře Paula Bocuse, jemuž se říkávalo „papež francouzské kuchyně“, který bohužel v lednu tohoto roku zemřel. Její název je Brasserie de l’Est a určitě vám tuto restauraci mohu vřele doporučit. Byl to opravdu úžasný gastronomický zážitek. Jako předkrm jsme si dali Petite Sardines (sardinky) a nezapomněli jsme ani na klasiku, kterou miluji, a to je Melon and Italian ham (meloun s parmskou šunkou). K hlavnímu chodu nám servírovali Entrecôte de boeuf (hovězí steak) a Sole d’Arrivage (grilovanou rybu). Po skvělém zážitku pro naše chuťové buňky jsme šli příjemně unaveni spát a ráno se vydali vlakem TGV do jižního městečka Sète, kde jsme se ubytovali v našem apartmánu a ihned zamířili k moři se vykoupat. 

Ve Francii jsem ochutnala spousty dobrého jídla a nevynechala ani mušle či ústřice, a na to, že jsem je jedla poprvé, tak mohu říct, že určitě ne naposledy. Co se týče snídaní, vychutnávali jsme si je opravdu po francouzsku. Nechyběly spousty ovoce, čerstvé francouzské bagety či nepřeberný výběr skvělé marmelády a dobrého vína. Francii jsem si zamilovala a doufám, že jsem tam nebyla naposledy. 

A teď vzhůru do reality. Tento týden mě čeká spousty práce, nové výzvy a užívání si veder ve městě. Ještě že mám brzy před sebou víkend s kamarádkami ve Frankfurtu, kde chceme navštívit zámek Eltz i další památky či ochutnat místní speciality. Takže pokud už máte také letní dovolenou za sebou, nebojte – nejste v tom sami. Navíc si můžeme užít spousty krásných víkendů, jež nás ještě čekají. 

Přeji všem krásný týden plný úspěchů.

Simona Parvusová

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist