Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jaké popínavé rostliny se hodí na zahradní dřevostavby?

Chcete rozzářit váš zahradní domek nebo jinou dřevostavbu přirozeným způsobem? Dřevu nejvíce jako dekorace sluší jiná zelená rostlina. V tomto případě volíme popínavé druhy, které potřebují pevnou podpěru a které vyrobí z prázdné pergoly nádherné místo na pohled, ale také vhodné k osvěžujícímu odpočinku za teplých odpolední.

Vistárie

Tento plazivý rozpínavý keř potřebuje silnou podpěru. I proto se z plotů a staveb někdy roztáhne k nejbližšímu stromu a ovine se okolo něj. Květy vistárie se otevírají v květnu a šíří do okolí omamnou vůni. Jedná se o opadavý listnáč, který během letní sezóny poskytuje mnoho stínu. Je proto vhodný pro polootevřené stavby, jako je třeba pergola.

Hortenzie řapíkatá

Odolná rostlina přizpůsobující se jakékoli půdě, zvládající stín i polostín. Jediné, co potřebuje, je dostatečná podpěra. Květy i listy této rostliny působí trochu rustikálně, hodí se proto k lehkému retru nebo patině. Květy se rozvíjí jako dlouhý závoj, a proto tímto keřem zakryjete nevzhledné části budovy, třeba oprýskanou stěnu.

Popínavá růže

Pnoucí růže kvetou sice jen jednou ročně, ale zato nádherně voní. Zahradní klenba z růží je snem nejednoho zahrádkáře. S dekoračními mřížemi a oblouky sice rostlina kamarádí, ale pergola je úplně nejlepším řešením. K určení směru růstu se růže vážou k podpěře a sází se směrem ke stavbě. Oproti jiným plazivkám jsou růže náročné na zazimování, vyžadují velmi specifickou péči a ne všechny druhy jsou mrazuvzdorné.

Trubač popínavý

Trubače vyžadují hodně tepla a výživnou půdu. Najdete je hlavně na jižních stranách staveb. Květy, převážně purpurové barvy, se otevírají koncem léta. Nesnáší však období sucha, ale ani přelévání, trubače je proto vhodné pravidelně zalévat. Rostlinky jsou mrazuvzdorné. Naneštěstí musíme trubače připevňovat, oproti jiným rostlinám, ke zdi, protože potřebují velmi silnou podpěru.

 

Zdroj foto: FB Domky-Delta.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist