Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak vyzrát nad kruhy pod očima? Máme pro vás odpovědi a praktické tipy

S příchodem podzimu na mnoho z nás padne nepříjemná únava. Dlouhodobé vyčerpání se pak podepisuje nejen na našem zdraví, ale i na naší pleti. Mnozí tak v tomto období řeší víc než kdy jindy tmavé kruhy pod očima či nevzhledné váčky. Jak se jich zbavit?

Naordinujte očím odpočinek

Tím prvním, co byste měli proti kruhům pod očima udělat, je pořádně se vyspat. Kvalitní alespoň sedmihodinový spánek představuje totiž ten nejlepší „lék“, odeberte se proto na kutě o něco dřív než obvykle. Při dlouhém ponocování dochází k uvolňování stresového hormonu kortizolu, který může za zadržování vody v těle a tím za vznik otoků a rozšířených cévek pod očima. Nechcete-li se tedy po ránu při pohledu do zrcadla zhrozit, naučte se odpočívat. Očím ulevíte také tím, že omezíte dobu, kterou dennodenně trávíte na počítači, u televize nebo na telefonu.

Upravte životosprávu

Zmírnit otoky a podpořit průtok krve pomůže také optimální přísun tekutin. Odborníci doporučují vypít alespoň tři litry denně. Základ by měla tvořit obyčejná voda, pitný režim si však můžete zpestřit také ovocnými a zeleninovými šťávami nebo čaji. Vsaďte na ty zelené, které fungují jako významné antioxidanty. Z jídelníčku vyškrtněte smažená, těžká a solená jídla. Zredukujte pokrmy z masa, příliš totiž zatěžují trávení, ledviny i lymfatický systém a dávají tak vzniknout váčkům pod očima. Do stravy naopak zařaďte potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které přispívají k lepší regeneraci pleti. Důležitou roli sehrává také dostatečný příjem vitaminu C a rutinu, který zpevňují cévky v oblasti očí.

Povolejte odborníky

Používejte vhodné kosmetické přípravky, které jsou speciálně učené k ošetření očních partií, kde je pokožka velmi jemná a citlivá. Speciální péči jí poskytnou krémy a gely s kofeinem, AHA kyselinami či koenzymem Q10. Existují i speciální zesvětlující produkty, které si poradí se zabarvením a navíc poskytují potřebnou hydrataci. Pokud domácí ošetření nepřináší kýžené výsledky, obraťte se na odborníky, kteří mají k dispozici silnější kalibr – třeba v podobě výplní s kyselinou hyaluronovou či laserového ošetření pleti. Tak na nic nečekejte a zbavte se otravných kruhů pod očima hned teď!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist