Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_6311

Jak vylepšit vstupní prostory u bydlení

Kdo z nás by nechtěl mít co nejhezčí okolí před svým domem. Poslední dobou se lidé konečně začínají rozhlížet, jak vypadají veřejné prostory. Města se snaží do zástaveb dostat více zeleně, a lhostejné už není ani celkové doladění městského prostoru jako celku. Pokud i vy chcete podpořit tento trend, začněte u svého bydlení. Vstupní prostory vašeho domova jsou vlastně pomyslnou výkladovou skříní, a tak musí být co nejreprezentativnější. Máme pro vás pár tipů, jak si je můžete zkrášlit.

Stále oblíbenější se stává zatravňovací dlažba, která více propojuje městský styl s přírodou a dodává místům, kde je položena, více „energie“.

Vegetační a drenážní dlažby

Venkovní komunikace, jako je chodník, příjezdová cesta, parkoviště nebo svahy s mírným sklonem, které je potřeba zpevnit. To vše jsou prostory, kde se dají používat stylové a posledních pár let čím dál oblíbenější drenážní a vegetační dlažby. Jejich velkou předností je přírodní vzhled a jednoduchá manipulace. Vytvářejí zpevněné zatravněné místo, které je velmi funkční a estetické. Navíc některé typy zatravňovací dlažby plní i drenážní funkci. Speciální tvary a spodní profilované plochy napomáhají lepšímu odvodnění pozemků, které jsou náchylné k zadržování vody, a tím je chrání před erozí. Přitom mezery a otvory v dlažebních kamenech nemusíte nechat zarůst jen travou. Dají se vysypat štěrkem, nebo lze vymyslet i jiné varianty. Kreativním nápadům se meze nekladou.   

Dalším možným zlepšením vstupních prostorů je obnova venkovního schodiště, nebo rovnou pořízení nového.

Venkovní schodiště

Výkladní skříní číslo dvě je venkovní schodiště. Nejjednodušším a finančně dostupným řešením jsou ta montovaná. Tato schodiště jsou určena k využití v exteriérech. Vyrábějí se z pohledového hladkého betonu většinou na zakázku, přímo dle požadavků zákazníka. U podest a schodišťových stupňů je standardně prováděna protiskluzová úprava.

Více informací můžete nalézt na stránkách výrobce www.presbeton.cz.

Tak neváhejte a pusťte se do toho!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist