Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Jak vybrat varnou desku pro náročnější

Lámete-li si hlavu nad otázkou, jak vybrat varnou desku, aniž byste svého rozhodnutí následně litovali, následující řádky jsou určeny přesně pro vás.

Vybrat to správné řešení pro vaši kuchyň z nepřeberného a mnohdy nepřehledného množství modelů, technologií a materiálů se může jevit jako nadlidský úkol.

Jste-li však vyzbrojeni těmi správnými informacemi, nemůžete se ve svém výběru zmýlit.

Nyní si tedy přečtěte, jak se při koupi nespálit, pokud ve vaší kuchyni trávíte (dobrovolně) velkou část vašeho volného času.

Jak vybrat varnou desku, pokud ji opravdu chcete používat

Vzhledem k tomu, že pravděpodobně nehodláte používat tento nezbytný kuchyňský element jako odkládací prostor, zjevně vás bude zajímat nejen to, jak varná deska vypadá.

Je na místě zvážit rovněž používanou technologii, typ varného nádobí, které vlastníte, výkon a v neposlední řadě velikost.

Druhy varných desek dělíme následovně:

· sklokeramické

· litinové

· indukční

· plynové

Myslete na rychlost

Asi nejdůležitější otázkou v případě pořizování nové varné desky pro nadšené kuchaře je preference druhu používané technologie.

Zastaralým litinovým sporákům z velké části již odzvonilo. Lze je sice stále v nabídce výrobců nalézt, avšak ve velmi omezeném množství. Důvod je prostý – dlouho se nahřívají a také delší dobu trvá, než zcela vychladnou.

Jaký typ je tedy nejvýkonnější a „nejrychlejší“?

V tomto ohledu je jasným favoritem indukční deska, fungující na principu elektromagnetické indukce. Některé modely navíc vedle extra rychlého ohřevu nabízejí možnost libovolného umístění hrnců a pánví v rámci celé pracovní plochy.

To znamená, že neexistuje něco jako místo přímo určené pro tuto ohřevnou nádobu a lze jí umístit kamkoliv.

Rozhodnete-li se pro tento typ desky, těšit se navíc můžete z příjemného benefitu v podobě energeticky úspornějšího vaření.

Pomalejší sestrou této technologie je sklokeramika, která ohřívá obsah hrnců pomocí topného tělesa. Rychlostí provozu není zcela vhodná pro vášnivé kuchaře, vyžadující rychlejší odezvu.

Značně oblíbenou variantou je bezesporu plynová varná deska, která se svou rychlostí blíží moderní indukci. Řada kuchařů navíc preferuje jakési hřejivé teplo ohně, tedy tradičního média odjakživa používaného při vaření.

Otázka údržby

Neopomenutelným aspektem při výběru nové varné desky je bez diskuzí také náročnost údržby.

Zde je na místě vyzdvihnout konstrukčně jednodušší a ploché varianty, jako jsou indukční a sklokeramické modely.

Absence různých záhybů, výstupků a mezer výrazně zkracuje dobu potřebnou pro vyčištění plochy po vaření.

Není hrnec, jako hrnec

Jakožto vášniví kuchaři jste zcela jistě dostatečně informováni o vhodnosti použití různých materiálů nádobí, avšak nyní je zcela na místě si nějaké základy připomenout.

Používáte-li metodu ohřevu pomocí topného média (sklokeramika a plyn), je v podstatě jedno, jaký hrnec na varnou desku postavíte.

Pokud se však rozhodnete pro moderní indukci, připravte se na to, že ne všechny hrnce ve vaší kuchyňské skříňce budou s tímto druhem technologie fungovat.

Při nákupu vhodného nádobí můžete použít jednotlivý trik – vezměte si s sebou malý magnet a zkoušejte, zda je vybraným hrncem přitahován. Pokud ano, bude si rozumět i s indukcí.

S nově nabytou zásobou praktických rad se nyní můžete bez obav vrhnout do plánovaného nákupu nové varné desky bez rizika špatné volby.

Jakožto častí uživatelé víte, že je třeba věnovat pozornost nejen rychlosti ohřevu, velikosti a výkonu, ale rovněž snadnosti údržby a energetické náročnosti spotřebiče.

Chystáte se v dohledné době pořizovat varnou desku, nebo jste touto fází již prošli? Jste se svou volbou spokojeni. Podělte se s ostatními o své zkušenosti v komentářích a vyjádřete svůj názor na věc.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

           

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist