Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak vybrat sedací soupravu?

Výběr kožené sedačky se zdá být jednoduchým procesem, ale díky rozmanitosti tohoto nábytku se vám nabízí spousta variant, které byste si měli před definitivním rozhodnutím projít. Co všechno nabízí výrobci a trh?

Míra originality

V první řadě se budete asi rozhodovat, jestli si vybrat sedačku z katalogu, nebo si nechat vyrobit sedačku na zakázku. Zakázková výroba má výhodu možnosti vybrat si specifika konkrétního kusu nábytku vyhovující možnostem zákazníka. Některé druhy kožených sedaček přímo zobrazují stopy života zvířete, ze kterého kůže pochází. Komáří štípance nebo cejchy nejsou výjimkou.

Preference stylu

Vizuální stránka pro vás bude pravděpodobně důležitá. Rozhodující je ale také prostředí, do kterého vybíráte nábytek. Volit můžete mezi sedačkami do tvaru písmene I a L, nebo dokonce U. Druhou a třetí variantu si vyberete patrně v případě, pokud často zvete návštěvy. Často bývají rozložitelné na spací lůžko.

Důležitější však je styl, v jakém je sedací souprava navržena. Na výběr máte několik druhů. Dnešním standardem jsou moderní sedačky s rovnými tvary ve skandinávském stylu, klasické sedačky univerzálních tvarů a barev, které se hodí do různých prostředí nebo tradiční anglické retro.

Komu bude sedačka sloužit?

Odlišnou představu budete mít, pokud chcete umístit sedačku do pracovny, nebo pokud sháníte sedačku do obýváku.

Pokud bude sedačka sloužit rodině a častým návštěvám, doporučujeme větší rohovou sedačku s rozložitým spaním. Menší sedačky mohou posloužit jako úložný prostor, do nejž umístíte deky, spacáky a další nouzové lůžkoviny.

Nejdůležitější je materiál

Při volbě kožené sedací soupravy budete řešit i druh usně, který preferujete. Materiál ovlivňuje nejen to, jak se na sedačce budete cítit, ale i kolik práce vás bude stát údržba. Hladkou kůži stačí pravidelně vysát a utřít vlhkým hadříkem, avšak broušená kůže se musí udržovat stále v suchu. Oba dva druhy je nutné pravidelně impregnovat, alespoň dvakrát ročně. Broušenou kůži musíte navíc udržovat speciálními přípravky proti vysušení kůže. Jedině tak vám vydrží celá léta.

 

Zdroj foto: Bytcentrum.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist