Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak správně uskladňovat dřevo

Dřevo je vhodnou alternativou jako materiál na topení, zejména pokud bydlíte v rodinném domě. Čerstvé a nové koupeno dřevo je levnější, avšak je také příliš vlhké. Při pořízení dřevníku byste se nejprve měli naučit, jak správně můžete vysušit a uložit dřevo, abyste s tím neměli v zimě problém. Samozřejmě nemůžete zapomenout na důležité zásady, je třeba také počítat s množstvím dřeva, které chcete uskladnit a s prostorem, který budete mít k dispozici. V neposlední řadě záleží i na vás, kolik si můžete dovolit investovat a jaký chcete design dřevníku.

Klasický dřevník na ochranu a uskladnění dřeva

Dřevo nestačí jen odložit někde do rohu zahrady a přikrýt plachtou. Pokud jej chcete použít na topení, tak ho budete muset správně uschovat, aby dobře vyschlo. Dřevník vám nejen že zajistí místo na uskladnění dřeva, ale dokáže i dřevo ochránit před klimatickými vlivy, které by mohly nějak ovlivnit jeho kvalitu a následné použití na topení. Je hned několik možných typů konstrukcí dřevník, které slouží k uskladnění dřeva. Všechny se snaží vytvořit ideální podmínky pro dřevo.

Základy a provedení stavby

Přístřešek na dřevo musí mít pevné základy, které jsou důležité pro správnou funkci dřevníku. Ne každého uspokojí jednoduchý přístřešek na dřevo, zejména pokud vám záleží na designu vašeho exteriéru a celé zahrady. Dbejte na kvalitu zpracování, protože při špatných základech a nestabilní konstrukci vám dřevník neposlouží. Důležité je také zajistit povrch s odvětráváním.

Rozměry dřevníku

Od samotného umístění dřevníku se odvíjejí i jeho rozměry. Přístřešek na dřevo musí mít i vhodnou výšku, která by neměla přesahovat 2,5 metru kvůli bezpečnosti a kvůli dobré dostupnosti dřeva. Avšak pokud potřebujete uskladnit opravdu velké množství dřeva, tak se snažte na něj najít dostatek možného prostoru, aby byl dřevník široký a rozrůstal se do stran. Velmi vysoký dřevník by pro vás byl spíše přítěží a nebezpečným z hlediska dostupnosti dřeva, zejména pro nižší osoby.

 

Zdroj obrázku: tanja-vashchuk / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist