K domácímu cvičení se v poslední době z mnoha různých důvodů uchyluje spousta lidí. Zeptali jsme se prodejců sportovních potřeb, které tréninkové stroje jdou na dračku nejvíce. Odpověď byla poměrně jednoznačná, a nepřekvapila nás – bestsellerem mezi stroji na domácí cvičení jsou eliptické trenažéry.
Proč si domů pořídit právě eliptický trenažer?
Důvodů je několik. Tím nejhlavnějším je to, že při cvičení na eliptickém trenažéru zapojíte svaly téměř celého těla. Hubnutí, ale i nabrání svalové hmoty tak jde skoro samo.
Když v jeden moment pracuje hned několik svalových skupin zároveň, má to hned tři výhody. Tou první je, že k viditelným a citelným změnám na váze, i ke zpevnění svalstva a vybudování lepší fyzické kondice dochází v příjemně krátkém čase.
K dosažení skvělých výsledků také není potřeba vynakládat nijak velké úsilí v poměru s efektivitou tréninků. Za průměrnou, zato však pravidelnou aktivitu na trenažeru jednoduše získáte neúměrně hodně muziky.
Poslední výhodou je to, že doma nemusíte mít arzenál strojů jako v profesionální posilovně. Stačí vám eliptický trenažér, na němž si protáhnete celé tělo.
Multifunkčnost eliptického trenažeru vás překvapí
Tento stroj je geniálním domácím simulátorem venkovních sportovních aktivit, ať už jste profesionální sportovec nebo odhodlaný začátečník. Nechte se inspirovat výběrem eliptických trenažerů na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/elipticke-trenazery/. Od lehkých procházek rychlejšího tempa s minimální zátěží obsáhne trenažer všechny obtížnosti tréninku až po intenzivní cvičení pro ty největší fitness nadšence.
Z toho důvodu si jej oblíbí všichni členové domácnosti. A to včetně seniorů nebo lidí, kteří se zotavují po operacích pohybového aparátu a potřebují citlivě rehabilitovat. Nejen ti rozhodně ocení, že aktivita na eliptickém trenažeru nepředstavuje žádnou zvýšenou zátěž ani riziko pro klouby, kosti a svaly. Na rozdíl od outdoorových aktivit totiž na trenažeru nedochází k nepřirozeným otřesům a nárazům, které by mohly dolní končetiny ohrozit.
Domácí trenažery najdete už od několika tisíc korun
Pojďme si představit několik faktorů, na které byste se při koupi domácího eliptického trenažeru měli zaměřit. Tím prvním je zpracování a funkce stroje. Zatímco ty nejlevnější domácí trenažery pořídíte v provedení s manuálním ovládáním, dražší a profesionálnější modely vám nabízejí mnoho vychytávek. Těmi může být možnost analyzovat váš trénink od jeho náročnosti, vzdálenosti, času a spálených kalorií, až po vaši tepovou frekvenci. Záleží jen na vás, který model vás okouzlí.
V potaz vezměte také maximální nosnost eliptického trenažeru. Udává se, že by měla být zhruba o 20 % vyšší než reálná váha nejtěžšího uživatele stroje. Nezapomeňte také na to, že eliptický trenažer není z nejmenších cvičebních strojů. Nemusíte ale zoufat, ani pokud máte malý byt. Některé modely trenažeru lze složit do skladnější velikosti. Transportní kolečka pak umožňují pohodlné přesunutí stroje kamkoliv, kde se vám bude dobře cvičit.
Zdroj obrázků: George Rudy / Shutterstock.com, Pixabay.com