Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_6311

Jak by měl vypadat kancelářský nábytek aneb neškoďte svému tělu při práci

V současné době žijeme v sedě. To je všeobecně známý fakt. Drtivá většina lidí pracuje z domova, pracuje prostřednictvím Home Office čili z domácí kanceláře. Pokud lidé z domova nepracují, mnozí mají sedavé zaměstnání, tudíž sezení se nevyhnou ani po příchodu do firmy. Pakliže patříte k lidem, kteří mají sedavé zaměstnání, nabízí se otázka, jestli je vaše domácí nebo firemní kancelář vybavená správným nábytkem. Nesprávný nábytek totiž může výrazně škodit vašemu zdraví. Jaký nábytek tedy ve své kanceláři máte?

Žádná kancelář by neměla postrádat kancelářskou židli a samozřejmě také stůl, na kterém budou všechny potřebné dokumenty, podklady, také počítač a psací potřeby. Pojďme si říct, jak tyto kusy nábytku mají vypadat, abychom neškodili našemu zdraví, konkrétně páteři. S kvalitním nábytkem snáze předejdete bolesti zad nebo dokonce předejdete i křečovým žílám.

Jak by měl vypadat kancelářský stůl

Počítačový stůl je součástí každé kanceláře. Nikdo přece nepíše na kolenou nebo na zádech svých spolupracovníků. I takový kancelářský stůl musí splňovat několik požadavků. Při výběru se musí řešit jeho kompatibilita (stůl musí být kompatibilní s tělesnými proporcemi). Výška stolu musí být taková, aby horní hrana monitoru kopírovala úroveň očí. U stolu dbejte také na jeho hloubku (monitor počítače nemůže být příliš blízko očí).

Jak by měla vypadat kancelářská židle

Výběr vhodné a zdraví neškodné kancelářské židle je trochu větší oříšek. Zatímco u stolu se musíte zajímat hlavně o jeho výšku a hloubku, u židlí k počítači je to krapet jiné. Správná kancelářská židle musí mít otáčení a musí mít nastavitelnou výšku sedáku, také by měla mít opěrku pod hlavu. Židle k PC musí také poskytovat opěru pro páteř, a to po celé její délce. Některé židle k počítači dnes mají i anatomicky tvarované sedáky, což ocení hlavně nohy.

Při výběru ideální kancelářské židle berte ohled i na materiál, z jakého je židle vyrobená. Kůže znepříjemní horké letní dny, příliš měkký materiál svádí ke špatnému sezení.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist