Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Implantace zubů nikdy nebyla jednodušší

Řešení ztráty zubu/zubů je žhavým tématem stomatologie posledních dekád. Tak třeba implantologie – ta měla I přes neustálé pokroky v oblasti diagnostiky, technologií a materiálů pro některé pacienty svá ALE. Jak je to to tedy s implantací zubů? Jedná se přeci jen o invazivní zákrok, který má pomoci vyřešit mezeru ve skusu jak z estetického, tak i z funkčního hlediska – pokud možno šetrně a navždy. Do hry ale vstoupila počítačově řízená implantologie, jejíž příchod přinesl do světa stomatologie skutečnou revoluci. Pokud máte mezery nejen v chrupu, ale i v představách o této metodě, čtěte dál… ani vás nezdržíme. K představení výhod systému MIS s navigačními šablonami MGuide stačí 3 slova.

Předvídatelnost

Pacient, který se pro implantáty rozhodne, chce mít samozřejmě co nejpřesnější představu o výsledku. Zubaři nejsou vědmy, krom zkušeností a klinických znalostí mají ale naštěstí už k dispozici moderní diagnostické technologie. Díky podrobným CBCT scanům, jejichž práce je základním kamenem počítačově řízené implantologie, má stomatolog možnost včas a dopředu zjistit, zda a jakým způsobem se pro pacienta tato metoda hodí. Jestli má pacient dostatečnou sílu kostí. Jestli velikost korunky, odvíjející se od množství úbytku kosti, bude moci odpovídat velikosti ostatních zubů apod. A systém nakonec umožňuje i tvorbu 3D modelu, který doplní i poslední mezery v představivosti, vysvětluje MUDr. Alex Bilous, implantolog z kliniky Mediestetik.

Bezpečnost

Lidské tělo je opravdu velmi složitě konstruovaný „přístroj“ a čím menší a specializovanější oblast, tím spletitější situace. To přesně platí i o lidské čelisti. Díky řízené implantologii získá lékař naprosto přesnou představu u uložení všech nervů, dutin–splavů a míst, která hrají v šetrném umístění implantátu klíčovou roli. Systém řízené implantace tyto anatomické proporce nejen dokonale naskenuje, z výsledků navrhne i optimální řešení umístění.

Efektivita

Výsledkem veškeré analýzy je 3D navigační šablona šitá na míru pacientovi. A nejen to… jedná se o pomůcku, která podle Dr. Bilouse sedne v práci i lékaři. Zkušenosti, pečlivost a přesnost, zručnost – to všechno musí každý implantolog vždy bez diskuze mít. I tak ale implantace dříve znamenaly dlouhé vyměřování a následné složitě prováděné upevnění. Co změnila řízená implantologie? Samotný zákrok zkrátila na pouhých dvacet minut. Stomatolog totiž pouze přiloží šablonu. Díky jejímu přesnému vytyčení umístění a vedení implantátu, včetně brzd/stopek vymezujících hloubku zasazení, je celý výkon velmi rychlý, a to i při zachování maximální přesnosti a šetrnosti, dodává.

A pak je tu ještě jedna věc – poslední dvě slova. K bezpečnosti dodáváme ještě: rychlá rekonvalescence. Té řízená implantologie dosahuje nejen díky své šetrnosti, ale i na základě složení samotných implantátů. Implantáty systému MIS jsou totiž biokompatibilní – protein biotin obsažený v implantátu zlepšuje hojení a snižuje riziko otoků.

Nové zuby si tak už můžete pořídit opravdu bez starosti. Zubní implantologie se naplno posunula do 21. století.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist