Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Hliníková okna a dveře přímo od výrobce

Stavíte nový dům nebo rekonstruujete byt a přemýšlíte, jaká zvolit okna? Pokusíme se vám v článku poradit, jaký typ bude pro vás ten nejvýhodnější. Někdy není úplně jednoduché se rozhodnout, jestli zvolit plastová, nebo hliníková. Začněme vzhledem: Tady je jasné vítězství hliníkových oken nad plastovými, která jsou už na první pohled „obyčejná“.

Která okna mají delší životnost?

Plastová okna jsou kvalitní a životnost v rámci jejich běžného používání je dostatečná, i přesto se však postupem času rámy oken začínají znehodnocovat, a tím se zhoršují i jejich tepelně-izolační vlastnosti. Co se týče životnosti, ta se u nich počítá na desítky let. V porovnání s tím jsou však hliníková okna téměř nezničitelná. Hliník je jako materiál odolnější, pevnější a stabilnější a má podstatně delší životnost. Navíc dobře čelí povětrnostním vlivům, tj. nepřízni počasí, a větším výkyvům teplot. Stejnou kvalitu mají i hliníkové dveře.

Která okna mají lepší izolační vlastnosti?

Izolační účinky je ideální nechat si prodejcem spočítat. Výsledkem je index prostupu tepla, díky němuž zjistíme, které okno disponuje lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi. Čím je index nižší, tím je okno kvalitnější. Porovnávat se musí vždy totožné produkty, pokud jde o tloušťku skel i jejich rozměry. Obecně všichni víme, už jen podle fyzikálních zákonů, že hliník je oproti plastu rozhodně tepelně vodivější. Plastová okna tedy mají lepší tepelně-izolační vlastnosti než okna hliníková. Většina výrobců hliníkových profilů však již našla řešení v používání přerušovaných tepelných mostů. Na trhu tak seženete kvalitní hliníková okna, která jsou v tomto ohledu s těmi plastovými plně srovnatelná.

Tenčí profily a moderní vzhled

Hliníkové rámy jsou o dost tenčí, což je způsobeno tím, že hliník je pevnější a tvrdší než plast. Můžete tak použít osazení oken většími a tlustšími skly. Pro výrazná prosklení, tj. terasy, prosklené fasády nebo velkoformátová okna, jsou ideální hliníkové profily. Tím se docílí čistého moderního designu a více se prosvětlí interiér. Díky dobrým vlastnostem hliníku navíc nedochází k žádným deformacím. Nosnost hliníkových profilů je významně lepší než u plastů, což hraje důležitou roli zejména u velkých a těžkých skel.

Hliníková okna v dokonalých barvách

Co se barevných variant týče, tak i zde mají navrch okna hliníková. Dají se laminovat v široké nabídce dekorů dřeva. Nástřik RAL barvou je možno použít u obou materiálů. U hliníkových máte navíc na výběr eloxovaný hliník v nejrůznějších odstínech.

Hliníková okna, dveře přímo od výrobce

Kvalitní hliníkové systémy a okna nabízí ryze česká výrobně-obchodní firma PRUNIWERK a.s., specializující se na dodávky, výrobu a montáž hliníkových oken, dveří a střešních světlíků, prosklených hliníkových fasád, lehkých stavebních a prosvětlovacích konstrukcí a požárního odvětrání budov.

Pro více informací navštivte stránky www.pruniwerk.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist