Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Food festival delikátních chutí a Husobraní | Editoriál

Dobrý den, vážení čtenáři. Vítám vás v novém týdnu. Krásné počasí se nám zatím drží, a tak víkendy můžeme trávit venku na sluníčku, a ještě si vychutnávat poslední dávky vitamínu D. 

V sobotu jsem přemýšlela, co budu vlastně dělat, a najednou telefon od mojí sestřenky (pocházející z Moravy), že jsou s přítelem v Praze. Hned jsem si řekla super, vezmu je na procházku a na jídlo. Ale kam vlastně? A pak jsem si vzpomněla, že vlastně v Novoměstské radnici je Festival delikátních chutí. Rozhodnutí bylo hned jasné, že oběd si dáme tedy na food festivalu. A vážně to byl výtečný nápad na sobotní program. Začali jsme s burgery a pro mě naprostou novinkou – Roots BBQ. Tento burger s vepřovým trhaným, jež bylo ideálně naložené v BBQ omáčce. Chvilku jsem si povídala se zástupci na stánku, a dobrá zpráva nejen pro mě, ale i pro vás, že Roots BBQ bude dostupné na Dáme jídlo. Nevynechali jsme z nabídky ani mořské plody z báječného Maare Seafood Bistra. Samozřejmě jsem také neodolala své závislosti, kterou je avokádo, a to v jakékoliv podobě i úpravě. Bylo tedy naprosto jasné, že jakmile jsem zahlédla avokádový toust, musela jsem si ho dát, i když jsem byla už v danou chvíli opravdu hodně přejedená. Avocado Street Bistro, tento název si budu určitě od teď pamatovat, i to, že jejich výborná avokáda pocházejí z Mexika. Co se „pitného režimu“ týče, rozhodli jsme se pro víno, a to u moc milého pana Miloslava Miškaye, který vozí francouzská vína přímo z tamních rodinných vinic. Po dokonalém a vyčerpávajícím obědě nás čekala už jen krátká procházka a sladká tečka na závěr. Vzala jsem sestřenku do mého milovaného Créme de la Créme na zmrzlinu. A tím jsme společnou sobotu zakončili. 

A když už jsme u tématu jídla, tak nezapomeňte, že v sobotu 20. 10. nás na Smíchovské Náplavce přivítají staročeské husí hody – Husobraní. Čekat tam na nás bude zhruba 1 000 hus, které se na náplavce budou péci jak tradičně, tak i moderně. Těšit se můžete například na pečenou husu, husí játra, uzenou husu, BBQ husu a na spousty dalších variant. To vše za doprovodu programu s živou hudbou. Doufám, že se tam potkáme, protože já se už teď moc těším. 

Krásné a úspěšné dny.

 

Simona Parvusová

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist