Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Elektrické aroma difuzéry: Efektivní a šetrné šíření vůně

Představte si, že jdete domů, naštvaní a unavení po celém dni v práci. Nejradši byste si zalezli do postele a na nic nemysleli. Sotva ale otevřete dveře, přivítá vás vaše oblíbená vůně a mysl vám zaplní vzpomínka, jak jste kdysi v létě s babičkou na zahradě sbírali jahody. Takové přivítání vás pohladí po duši, dodá vám energii a okamžitě zlepší vaši náladu. Co ale za takovou proměnou stojí?  Podle vědců zabývajících se fungováním lidského mozku ovlivňuje čich naši náladu ze všech smyslů nejvíce. Je to způsobeno tím, že pachy a vůně prochází nejprve „starou“ částí mozku, která je zodpovědná za lidské emoce a paměť. Proto mají čichové vjemy zásadní význam pro naše prožívání a chování. Jak tedy doma pomocí nich navodit pocit pohody a dobré nálady?

Všichni  známe tradiční prostředky, jako jsou vonné tyčinky, čajové svíčky, interiérové parfémy nebo povařené bylinky. Existuje však mnohem efektivnější, zcela bezpečný a zdraví prospěšný způsob, jak svůj domov provonět - elektrický difuzér vonných esencí.

Elektrické aroma difuzéry – efektivní a šetrné šíření vůně

Elektrické aroma difuzéry jsou již dlouho velmi oblíbené v zahraničí, v posledních letech ale poptávka po nich roste i v Česku. Nejlepší difuzéry disponují špičkovou ultrazvukovou technologií, díky které vodu s aroma olejem přetváří na studenou vodní páru pomocí rychle vibrující keramické destičky.

 

A jaké jsou jejich hlavní výhody?

Tradiční způsoby provonění pokoje jsou spojeny s ohněm, a kvůli bezpečí je třeba mít je neustále pod kontrolou. Proto na ně nelze nikdy úplně zapomenout a věnovat relaxaci. Elektrické aroma difuzéry jsou naopak zcela samostatné a bezpečné. Stačí pouze dodat náplň v podobě 100% přírodních esenciálních výtažků, které mají kromě příjemného aroma také antiseptické a antibakteriální účinky. O zbytek už se postará přístroj - jakmile totiž difuzér spotřebuje veškerou náplň, automaticky se vypne.

Elektrické aroma difuzéry jsou obecně nenápadní společníci. Ty kvalitní bývají tak tiché, že o jejich provozu budete vědět pouze podle vůně v místnosti. Další výhodou je jejich desítky hodin dlouhá výdrž na jedno naplnění.

 

Pro většinu lidí je důležitá také otázka nákladů. Moderní aroma difuzéry jsou cenově velmi dostupné. Pořizovací cena elektrických difuzérů vůní začíná už na několika stovkách korun, olejíčky koupíte už za 50 Kč. V závislosti na kvalitě se jejich cena ale může vyšplhat mnohem výš. Pokud však budete o aroma difuzér dobře pečovat, vydrží vám mnoho let, na rozdíl od svíček či tyčinek, které je potřeba neustále dokupovat. Ty jsou často poměrně drahé a efekt stejně není tak dobrý, jako u elektrických difuzérů.

 

Zmíněné vlastnosti mají všechny kvalitní aroma difuzéry. Jednotlivé přístroje však mají další unikátní funkce, a protože každému z nás vyhovuje něco trošku jiného, je dobře, že na trhu je několik modelů s různou výbavou. Velmi dobrý poměr cena – výkon nabízí česká značka Airbi, která má s úpravou vnitřního klimatu bohaté zkušenosti a možnost přidání vůně je dlouhodobě součástí jejích zvlhčovačů vzduchu. Vlajkovou lodí mezi difuzéry je model Magic s krásným oválným designem, velkou kapacitou nádržky a možností barevného podsvícení. Funkci barevného podsvícení s možností střídání barev nabízí i decentní modely Candy nebo Lotus. Novinkou pak je Airbi Sense, kde najdete časovač provozu a hlavně intervalový režim. Sense vydrží na jedno naplnění až 12 hodin v provozu a díky pracovnímu intervalu (20s v provozu/40s pauza) si užijete delší požitek z vůně, váš nos si na ni totiž nestihne zvyknout. Modely jsou k dispozici v různých variantách – bílá, světlé dřevo, tmavé dřevo – tak, aby se skvěle hodil do každé domácnosti.

Možná si říkáte, jestli by se takový aroma difuzér k vám domů vůbec hodil. Není se čeho bát, design difuzérů je velmi nenápadný a vkusný. Pokud tedy máte vůně rádi a uvažujete o provonění domácnosti, můžete si být jistí, že elektrický aroma difuzér do vaší domácnosti bez problémů zapadne a stane se jejím oblíbeným členem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist