Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Dva dny v Praze: Co vše určitě stihnout

Pokud jedete do Prahy na tak krátkou dobu, jako je víkend či jiné dva dny, potřebujete dobré plánování. S kvalitním itinerářem stihnete vše podstatné, aniž byste měli pocit, že se jen honíte z místa na místo – zbude čas i na chvíle relaxace. Nutností je ubytování v centru Prahy, abyste neztráceli drahocenný čas dlouhým dojížděním. K ubytování v Praze můžeme doporučit například hotel Rott v těsné blízkosti Staroměstského náměstí, který je vzhledem ke své exkluzivní poloze za výbornou cenu.

Den I

První den svého pobytu se po výtečné snídani v hotelu vydejte směrem na Pražský hrad, který patří k nejstarším a nejrozlehlejším hradům na světě. Pohodlně dojedete až ke vstupu do hradu tramvají. Můžete si zde zvolit jednu ze dvou návštěvnických tras. Doporučujeme kratší okruh B, to nejlepší uvidíte. Po absolvování prohlídky si možná budete chtít dát kávu. Chcete-li tak učinit stylově, poměrně levně a ne s davy ostatních turistů, projděte se do uliček, které se společně nazývají Nový svět, a v jedné z nich najdete Kavárnu Nový svět v malebném domku s krásnou terasou. Nový svět byl dříve místem, kde žila chudina a služebnictvo hradu, a specifický styl jednoduché architektury se tu zachoval dodnes. Po kávě pokračuje procházkou dál směrem na Petřín; přes Loretánské náměstí a Velkou strahovskou zahradou je to něco přes kilometr.

Vyšplhejte na rozhlednu, ze které je nádherný výhled na Prahu, a máte-li s sebou děti, určitě jim dopřejte slavné Zrcadlové bludiště. Pozdní oběd si dejte třeba v restauraci Nebozízek, u prostřední stanice lanovky, kterou můžete sjet dolů. Z restaurace zažijete opět krásný panoramatický výhled na Prahu. Po vystoupení z lanovky se octnete na Újezdě. Tramvají popojeďte na zastávku Malostranské náměstí a je-li pěkné počasí, nenechte si ujít návštěvu Valdštejnské zahrady. Pak už vás čeká barokní skvost, Chrám sv. Mikuláše. Pokud už jste unaveni, doporučujeme jako podvečerní a večerní program třeba půjčení šlapadel na Vltavě, návštěvu některého z artových kin nebo jazzový koncert na parníku, ze kterého uvidíte setmělou Prahu jak na dlani.

Den II

Druhý den si vyčleňte pro návštěvu Starého židovského hřbitova, jednoho z nejstarších a nejzachovalejších židovských hřbitovů na světě, Staroměstského náměstí s Týnským chrámem a Staroměstskou radnicí. Tu vám doporučujeme si prohlédnout. Z věže s orlojem je krásný výhled bez šlapání (návštěvníky vozí prosklený výtah) a unikátní jsou i sklepení. Poté se vydejte procházkou přes Karlův most, druhý nejstarší kamenný most v republice.

Seběhnete-li schody, které jsou vlevo na druhé straně mostu, octnete se na Kampě, kde najdete řadu malebných restaurací s výhledem na řeku a především muzeum moderního umění, Muzeum Kampa, které se nachází v areálu Sovových mlýnů. Rozhodně stojí za prohlídku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist