Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

COS × Agnes Martin | Guggenheim 2016

Značka COS zahájila spolupráci se světoznámým muzeem Solomona R. Guggenheima v New Yorku, kde bude sponzorovat významnou retrospektivní výstavu americké malířky Agnes Martin (1912– 2004). Výstava bude v muzeu probíhat od 7. října 2016 do 11. ledna 2017. 

Agnes Martin je jednou z nejvýznačnějších malířek dvacátého století, a je známá svými jemnými evokativními plátny s tenkými liniemi a mřížkami, jejichž styl významně ovlivnil umělce své doby i následující generace. Výstava, která zaplní slavnou rotundu v Guggenheimově muzeu, představí malby, kresby, tisky a sochy a bude oslavou šíře umělecké tvorby Agnes Martin. Její díla ztvárňující nevinnost, štěstí a krásu, jsou již po mnoho let inspirací designérského týmu společnosti COS.

Kreativní ředitelka společnosti COS Karin Gustafsson o projektu říká: „Je pro nás velkou ctí, že můžeme sponzorovat výstavu prací Agnes Martin. Neuvěřitelná bohatost a hmatatelnost jejích maleb vždy ovlivňovala naše látky i návrhy; její použití jemných barev a věrnost technice a stylu povyšuje jednoduché linie a mřížky na něco neobyčejného.“ Na počest spolupráce s Guggenheim muzeem vytvoří COS speciální limitovanou kolekci inspirovanou díly Agnes Martin. COS design tým navrhl unikátní potisky podle geometrických kompozic z jejích obrazů, které budou použity na 12 modelech pánské a dámské kolekce. Karin Gustafssonová dodává: „Mít příležitost vytvářet tuto kolekci je fantastické. Minimalistické modely mají klasické siluety a nesou v sobě lehkost a umělecký nádech.“

Limitovaná kolekce bude celosvětově v prodeji od 7. října online na cosstores.com, a část výtěžku bude věnována nadaci Agnes Martin Foundation.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist