Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Co by nemělo chybět na vaší zahradě

Zařiďte si zahradu tak, abyste zde mohli trávit příjemný čas s rodinou, s dětmi, ale také s přáteli. Vytvořte na zahradě místo k odpočinku, relaxaci i aktivnímu vyžití. Nezapomeňte na praktickou část zahrady, například pěstování vlastního ovoce a zeleniny. Víte, co by na zahradě nemělo chybět?

Oplocení zahrady

Při rekonstrukci staršího domu, ale také při novostavbě se zajímejte o ohraničení svého pozemku. Pokud máte děti nebo zvířata, je pro vás plot téměř nutností. Zvolte wpc plot, který je odolný proti mechanickému poškození a skvěle doladí vzhled vašeho bydlení. Nemusíte stavět betonový plot, přes který nepůjde vidět, vyřešit to můžete i chytře pomocí dřevin a okrasných stromků.

Příjemné posezení

Na zahradě by rozhodně nemělo chybět posezení. V ideálním případě jej umístěte na terasu nebo pod pergolu. Vyberte kovový nebo plastový nábytek, který není tak složitý na údržbu jako například dřevo. Nezapomeňte na houpačku a pohodlné lavice na sezení, kdyby se u vás na zahradě sešlo víc lidí.

Venkovní kuchyně

Pokud chcete na zahradě trávit větší množství času, rozhodně oceníte venkovní kuchyni. Umístění je opět vhodné na terase. Zajímejte se o wpc dlažbu terasy, kterou snadno omyjete a nebudete muset řešit problémy s údržbou dřevěných prken. Do venkovní kuchyně umístěte gril, nádobí, venkovní příbory, případně tácky a jednorázové talíře.

Pískoviště

Pro menší děti je ideálním místem na zahradě pískoviště. Ohraničte jej a umístěte poblíž trávníku. Nemusíte se bát, že byste jej nevyužili a mnohdy jej ocení i starší děti. Dobře si však rozplánujte také posezení, případně vstup do domu, aby písek nebyl všude.

Hry pro děti

Skvělým nápadem je i opičí dráha pro děti nebo prolézačky. Pokud máte malé děti a chcete s nimi trávit čas na zahradě, myslete i na skluzavku, případně dětský hrad. Pro dospívající se hodí i pomůcky na cvičení, například k zavěšení nebo třeba tyč k lezení.

Zeleninové záhony

Aby zahrada plnila i praktickou stránku, určete místo pro zeleninové záhony. Uvidíte, že z vlastní vypěstované zeleniny budete mít mnohem větší radost. Nebojte se použít plot z dřevoplastu, kterým záhony oddělíte od ostatní užitné plochy.

Ovocné stromy

Kromě zeleniny pěstujte na zahradě i ovoce. Je na vás, zda zvolíte ovocné keříky, případně ovocné stromy. Na stromy pak můžete pověsit i houpací síť, případně s dětmi postavit vlastní domek na stromě, který byl snem téměř každého z nás.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist