Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Cestovní pojištění a exotika (díl 2)

DOVOLENÁ S DĚTMI 

Cestovní pojištění myslí i na malé dobrodruhy 

Na dovolenou nejezdí jen dospělí, ale své malé batůžky si balí na cesty do zahraničí i děti a vnoučata. Jen s pojištěním od Generali jich v loňské sezóně vyrazilo za hranice Česka téměř sto tisíc. Vůbec nejoblíbenějšími destinacemi pro ně jsou evropská středomořská letoviska, která již tradičně doplňují Egypt a Turecko.  

Děti nové prostředí, slunce, moře a nekonečné množství atrakcí samozřejmě milují a na dovolené dovádí ještě víc než doma, jak potvrzuje i pojišťovna. „Když se podíváme, ze kterých zemí se hlásí nejvíce zdravotních potíží dětí i dospělých, jsou to obvykle Řecko, Bulharsko a Egypt. Málokoho asi překvapí, že Čechy v zahraničí trápí zažívací potíže a záněty horních cest dýchacích. Specialitou jsou pak velmi nepříjemné záněty uší,“ přibližuje praxi Kateřina Vanková, produktová manažerka cestovního pojištění Generali pojišťovny. Každá zdravotní komplikace pak snadno může dovolenou více či méně otrávit. Co ale dělat, když už na to dojde?  

Zrádná klima, nebezpečné slunce i atrakce

Trendem posledních let jsou stále častější dovolené, na které rodiče berou kojence a obecně děti do dvou let věku. „Z našich zkušeností vyplývá, že pokud do Egypta vyrazí rodiče právě s takhle malým capartem, téměř s jistotou u něj budou v rámci své dovolené řešit nějaké zdravotní komplikace,“ popisuje Kateřina Vanková. Tím spíše by rodiče měli vědět, jak postupovat, když dítě onemocní. Největším ohrožením jsou pro mrňousky následky klimatizace a také pobytu na slunci. V prvním případě se dostavuje rýma a kašel kvůli přechodu z vedra do klimatizovaných prostor (a naopak). V druhém případě se podceňuje doba strávená na slunci. Dospělí navíc často zapomínají, že dítě před sluncem neochrání ani běžný slunečník. 

Zrádné jsou i dětské atrakce v hotelových komplexech, které můžou způsobit lehčí i těžší úrazy. „Ten trend je skutečně poměrně výrazný, protože hotely se dnes na rodiny s dětmi musí aktivně zaměřovat. Atrakce jako tobogány, skluzavky nebo trampolíny sice přinášejí spoustu zábavy, ale rodičům také mnoho vrásek na čele,“ upozorňuje Kateřina Vanková z Generali. Podle statistik pojišťovny jsou pak tímto nejvíce ohroženy děti ve věku 3 až 15 let. Nejčastěji se proplácí zdravotní účty za vykloubené ruce nebo nohy, tržné rány, odřeniny a také za ošetření následků otřesu mozku. K těm obvykle vede uklouznutí právě u bazénu. Více než dříve dnes proto platí, že na dovolené by si rodiče měli děti hlídat a na atrakce je pouštět samotné jen s rozmyslem. Bezpečnější variantou je pak i využití animačních programů, kde na naše ratolesti vždy někdo dohlíží.  

Dovolená s vnoučaty

Na zájezdy do zahraničí jezdí čím dál častěji prarodiče s vnoučaty. A tady hrozí nepříjemné riziko v momentě, kdy zdravotní potíže potkají právě seniora. Každoročně přibývá situací, kdy se řeší péče o děti, které se najednou ocitnou v cizí zemi bezprizorní. „V takovém případě cestovní pojištění přináší užitečnou službu, a tou je přivolání opatrovníka,“ upozorňuje Kateřina Vanková. Pojišťovna vyšle na místo pobytu okamžitě buď jednoho z rodičů dítěte, nebo potřebného specialistu, např. psychologa- Náklady na cestu a ubytování této osoby se pak hradí z cestovního pojištění. Jde přitom o službu, o níž se v rámci cestovního pojištění příliš nemluví, ale která je maximálně prospěšná právě u dovolené s dětmi. Nemluvě o tom, že cestovní pojištění dokáže díky asistenční službě pomoci seniorům i s tak triviálními záležitostmi, jako je tlumočení do několika jazyků. 

 

Opatrně v Egyptě

Je potřeba si dát zvláštní pozor na řešení zdravotních potíží v Egyptě nebo Turecku. Důvodem je tamní rozbujelý a nekontrolovaný byznys s péčí o zdraví. „Obecně platí, a v Egyptě dvojnásob, že v případě návštěvy lékařského zařízení by měl klient nejdříve zavolat na asistenční linku. Tam mu specialisté s ohledem na jeho polohu doporučí nejvhodnější lékařské zařízení,“ vysvětluje Kateřina Vanková z Generali

Opatrní byste také měli být ohledně doporučení lékaře od hotelu nebo delegáta. První volbou by měla být vždy asistenční služba. A to z toho důvodu, že má v dané lokalitě vždy nasmlouvaná nebo prověřená zdravotnická zařízení, u nichž si je jistá jejich kvalitou i rozsahem služeb. Navíc se tím výrazně eliminují případné problémy například za uměle navyšované účty, které pojišťovna nebude chtít proplatit. „Nejen u smluvních zdravotnických zařízení se za klienta zaručíme, a on tak mnohdy nemusí na místě nic platit z vlastní kapsy,“ dodává Kateřina Vanková. Stále jsou totiž země i lékařská zařízení, kde za ošetření musí lidé zaplatit ze svého a teprve zpětně dostávají tuto částku proplacenou. A co si budeme povídat, náklady na zdravotní péči nepatří k těm nejnižším v žádné zemi.  

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist