Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Cestování: Dovolená na Maledivách

Rád bych se s vámi podělit o zážitky, které jsem zažil na překrásném ostrově Omadhoo na Maledivách. Strávit nějaký čas na Maledivách jsem měl v hlavě už dlouhou dobu. Realizovat mou představu o opravdu TOP dovolené jsem začal po tom, co jsem na internetu viděl reklamu na letenky na Maledivy. Letenky byly za velmi příjemnou cenu, proto jsem neváhal s jejich nákupem. Mé manželce jsem o nákupu letenek řekl až několik týdnů po nákupu. Nechal jsem si tuto příjemnou zprávu na vhodný moment. Ten přišel na její svátek. Nemohla uvěřit tomu, že se opravdu na Maledivy podíváme, řekla mi, že je to její splněný sen.

Jak jsem objevil ostrov Omadhoo

Ubytování jsme měli zajištěné předem. Zvolili jsme cestovní agenturu zaměřenou na lokální ostrovy na Maledivách. Na základě doporučení agentury jsme si vybrali malý ostrůvek Omadhoo na jižním Ari atolu. Tento atol je známý svým bohatým podmořským životem a výskytem žraloka obrovského. Na ostrově žije asi 300 místních obyvatel v poklidném stylu života. Živí se zejména rybolovem a v poslední době i turismem. Kolem ostrova se nachází velmi zachovalý korálový útes. K vidění je zde velké množství korálových rybek.
 

Cesta na Maledivy

Cestu na Maledivy jsme zahájili na letišti v Praze. Letěli jsme se společností Emirates, zřejmě nejlepší leteckou společností na světě. První část cesty byl let do Dubaje. Letěli jsme přibližně 5 hodin, let nám utekl velmi rychle. V letadle jsme před sebou měli obrazovku, na které šlo přehrávat filmy, hudbu nebo hrát hry. Po 3 hodinovém přestupu jsme nastoupili na let Dubaj-Male. Asi za 4 hodiny jsme konečně přistáli na Maledivách. Po vystoupení z letadla jsme se konečně nadechli teplého tropického vzduchu. Teplota byla kolem 30 °C.
 

Jsme na Maledivách

Na ostrov Omadhoo jsme přijeli rychlým člunem, tzv. speedboatem. Cesta trvala asi 90 min. Po cestě jsme viděli krásné maledivské ostrůvky a resorty s vodními vilami. Po vystoupení v přístavu nás přivítal sám majitel malého penzionu. Kufry nám naložili na vozík a pěšky jsme se vydali do penzionu. Tam nás čekal čerstvý kokos jako uvítací drink, jeho šťáva je opravdu výborná. Ubytování je jednoduché, ale velmi příjemné. Jedná se o přízemní domky s několika pokoji, venkovní jídelnou a kuchyní. Jídlo se podává vždy venku, v případě špatného počasí v zastřešené části. Každý pokoj má klimatizaci a vlastní koupelnu s WC. O úklid pokojů a chod penzionu se stará majitel, jeho bratr a několik pomocníků.
 

Ostrov Omadhoo

Jak již bylo řečeno, ostrov Omadhoo je malý ostrůvek na Maledivách. Z jeho krásy jsme byli opravdu nadšení. Kolem velké části ostrova je překrásná písečná pláž. Stačí kdekoliv skočit do vody a hned vidíte úžasné barevné rybičky. Na mělčinách jsme několikrát viděli malé žraloky, kteří se zde učí lovit. Také jsme z pláže viděli rejnoky a při šnorchlování i vodní želvu. Barva moře je přesně taková jako je v katalozích cestovních kanceláří. Pláž bývá od samotného ostrova ohraničená palmami, které dotváří ten pravý dojem exotiky. Podle mě je ostrov Omadhoo nejkrásnější ostrov na Maledivách.
 
 
Na Maledivách jsme strávili neuvěřitelně krásný čas, náš návrat na toto úžasné místo na zemi je jistý!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist