Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Českou ekonomiku trápí nízká nezaměstnanost

V posledních třech letech nezaměstnanost klesá, a tím pádem na trhu práce vzniká nedostatek pracovníků napříč všemi odvětvími. Obrovská poptávka je především po personalistech, řidičích, stavebních dělnících, programátorech a lékařích. Začátkem letošního roku však nezaměstnanost dosáhla historického minima a zakotvila na 2,39 procentech. V nadcházejících měsících nebude situace lepší, což ale zabrání mnohým firmám v jejich růstu.

Sice je nízká nezaměstnanost pozitivní zpráva, nicméně spousta firem nedokáže kvůli nedostatku pracovníků pokračovat ve svém růstu. Společnosti se snaží nalákat potenciální pracovníky na nástupní bonusy, atraktivní platy a další zaměstnanecké výhody, ovšem mnohdy marně.

Firmy využívají moderní trendy při náboru zaměstnanců

Dávno nestačí vypsat volná pracovní místa na úřadu práce. V dnešním digitálním světě začínají firmy využívat modernější nástroje při náborech, jako jsou profesní sociální síť LinkedIn a takzvaná Assessment centra.

Společnosti si uvědomují, že je nezbytné mít profesionální personalisty. Všemi deseti sahají po junior personalistech, neboť právě ti mohou do náborů přinést moderní trendy, o nichž se učili během rekvalifikačních kurzů.

Jaké pozice jsou v oblasti personalistiky vypisovány?

V oblasti personalistiky se hledají HR konzultanti, personalisté jako takoví a náboráři. Právě poslední zmínění náboráři mají za úkol vymyslet originální způsoby, jak dostat do společnosti opravdové profesionály. HR specialisté zase pomáhají při úpravách firemní strategie.

Jestliže tedy chcete absolvovat rekvalifikační kurz personalistiky, můžete si být jisti, že práci po jeho úspěšném dokončení seženete velice rychle. Dokonce si budete moci vybírat, protože vás ve svém týmu přivítá v podstatě každá firma ve vašem okolí. Po úspěšném složení zkoušky získáte oficiální osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist