Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Asexualita - když někomu sex nic neříká

V dnešní době je na sex nahlíženo jako na rozkoš, která je pro udržení zdravého vztahu nezbytností. Faktem však je, že i přes veškerou osvětu, u většiny dlouhodobých partnerů přestane intimní oblast fungovat. Na vině bývá často neschopnost komunikace nebo táhlé problémy, o kterých ten druhý nemá nejmenší tušení. Ačkoliv se o sexu hodně mluví a píše, ne každý si je schopen přiznat problém a odborníka se snaží vyhledat jen velmi malé procento. Mezi těmito případy se vyjímají asexuálové, kteří se stále setkávají s nepochopením.

Sex mít mohou, ale nechtějí

Je obecně rozšířeným mýtem, že asexuálové nemají vůbec sex, nezakládají rodiny nebo nežijí v partnerském svazku. Jen je pro ně intimní stránka tabu a pohlavní styk vůbec nevyhledávají. Místo toho se soustředí spíše na citové naplnění svazku než na fyzickou stránku. Lidské tělo jako takové v nich nevzbuzuje žádné pocity, tedy ani touhu ne. Než si člověk uvědomí, že je asexuál, většinou to trvá. Musí si jako každý jiný projít pubertou a není neobvyklé ani to, když se k tomuto stavu časem dopracují. Možná dříve sex měli a vyhledávali, ale nenaplňovalo je to štěstím ani uspokojením.

Asexuálové ve vztahu

Vzhledem k tomu, že je asexualita rozšířenější, než je možné doložit, je důležité o ní hovořit – a to zejména s partnerem. Základní předpoklad spokojeného svazku je totiž i frekvence sexu. Pokud se v tomto bodě partneři rozcházejí, pravděpodobně se vztah dříve či později rozpadne. Je tedy lepší celou situaci protějšku vysvětlit a to co nejdříve. Je třeba ale rozlišit, zda člověk sex k životu opravdu nepotřebuje nebo se za problémem skrývá jiná příčina. Mnoho žen například sex nevyhledává, protože nemohou dosáhnout orgasmu a nic jim to tedy nepřináší. Zde může pomoci odborník, ale také snaha partnera i vás samotných. Sexuální poradny by neměly být tabu a nebojte se proto jejich služeb využít.

Najít vztah k sexu (a k dosažení orgasmu) vám mohou také pomoci erotické masáže, které vám poskytnou v erotických masážních salonech. Například tantrická masáž je velmi smyslná a dokáže pracovat i s duchovní a duševní stránkou člověka.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist