Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

5 věcí, které jste nevěděli o nadrozměrné přepravě

Přeprava obyčejných balíků není moc ničím zajímavá. Přepravce je naloží do dodávky, rozveze zákazníkům a je hotovo. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak se přemisťují skutečně velké objekty? Výrobní stroje, bagry, ventily, části továren. I ty je čas od času potřeba někam převézt. A kolikrát například i do jiné části Evropy.

Nadměrná přeprava je nesmírně zajímavý obor, který vyžaduje zkušenosti i přemýšlení. Prozradíme vám, co jste o něm doposud možná nevěděli.

1. Existují omezení na výšku

Nadrozměrná doprava má několik svých omezení. Po Evropě například platí pravidlo, že převážená věc nesmí mít větší výšku než 4,5 metru. V ČR je hranice trochu mírnější. Stejně je ale v prvé řadě potřeba počítat s výškami mostů a jinými omezeními na trase.

2. Naplánovat trasu je oříšek

S několika desítkami tun se nemůžete vydat na každou silnici. Nadrozměrná přeprava si vždy vyžaduje pečlivé plánování trasy, aby nebyla překročena nosnost silnic, mostů apod. Velmi často se jede přes noc, aby se tolik nerušil běžný provoz. Přeprava nadrozměrných nákladů totiž může komplikovat dopravní situaci i pro kolemjedoucí.

3. Někdy jsou potřeba povolení

V některých případech, zejména to vyžaduje přeprava nadrozměrných zásilek do zahraničí, je nezbytné sehnat potřebná povolení. Dispečeři plánující cestu tedy musí mít patřičnou jazykovou výbavu.

4. Spolupráce s jinými přepravci je nutná

Velké stroje se velmi často stěhují mezi pobočkami firem z jednoho konce Evropy na druhý. V některých případech je třeba i námořní přeprava těžkých nákladů, takže se český dopravce musí domluvit se zahraničními partnery.

5. V ČR máme odborníky

V Česku je přeprava těžkých zásilek doménou firmy Easy Logistics, s.r.o. S dopravou má bohaté zkušenosti, a to v rámci celé Evropy. Všechny zásilky má pojištěné do 10 milionů korun, disponuje také kvalitním vozovým parkem tahačů a návěsů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist