Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_6311

4 důvody, proč filtrovat vodu

Určitě už jste slyšeli o tom, že je možné vodu z kohoutku filtrovat. Výsledkem by měla být pitná a zdraví nezávadná voda. Znáte další důvody, proč vyzkoušet filtry na vodu?

1) Co obsahuje voda z kohoutku

Vodárny musí vodu chlorovat kvůli zajištění bakteriální nezávadnosti. Chlór však nepříjemně zhoršuje chuť vody a cestou potrubím se slučuje s organickými látkami, vznikají škodlivé sloučeniny chloru. Kohoutková voda může také obsahovat těžké kovy, dusičnany, hormony nebo antibiotika. Nemusíte se však bát, že by vám doma z kohoutka netekla pitná voda, zákon a vyhláška ministerstva zemědělství stanovují velmi přísná pravidla pro kontrolu. Filtry na vodu si však vytvoříte vodu, která je podobná té kojenecké, případně čisté a osvěžující vodě ze studánky.

2) Tvrdost vody

Velkou výhodou, je možnost odstranění tvrdosti vody. Určitě sami víte, kolik měsíčně a následně i ročně utratíte za speciální přípravky proti usazování vodního kamene. Nejvíce jsou ohroženy kuchyňské spotřebiče, například myčka nebo varná konvice.

Vodní kámen dokáže nepříjemně potrápit také u praček. Použitím filtru na vodu se i tohoto problému rychle a jednoduše zbavíte. V některých případech si můžete vodního kamene všimnout i v okolí kohoutku na umyvadle, případně nad dřezem.

3) Lepší chuť vody

Nejčastějším problémem ve vodě je obsah chlóru. Vnímaví a citliví lidé jej mohou z vody cítit a nedokážou takovou vodu pít. Ve většině případů si tak kupují balenou vodu v obchodě. Pro dodržení pitného režimu, kdy by měl dospělý člověk vypít kolem 3 litrů čisté vody, je však nákup pitné vody neekonomický. Kvalitní vodu bychom měli používat i při vaření. Je mylné se domnívat, že převařením se zbavíme kontaminantů. Zbavíme se pouze bakterií.

Mnohem efektivnější je zakoupení filtru na vodu, který pomůže vodu zbavit veškerých látek, ovlivňující chuť vody. U balených vod musíte navíc řešit i skladování, kdy se voda v láhvi může také změnit v nepříliš kvalitní a čistou vodu.

4) Zdraví na prvním místě

Investice do vašeho zdraví je tím nejlepším, co pro sebe můžete udělat. Filtrovaná voda, kterou následně můžete použít i na vaření, je skvělým prvním krokem k zdravějšímu životnímu stylu. Z dlouhodobého hlediska působí voda z kohoutku na zdraví a pokud má opravdu vyšší hodnotu chlóru, případně jiných látek, může nepříjemně ovlivnit kvalitu života. Zajímejte se také o cestovní filtry, případně s HYPERLINK "https://www.dionela.cz/sprchove-filtry/c-80"prchové filtry, které jsou určené pro lidi s citlivou kůží.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist